Informacija keliaujantiems su gyvūnais 6

Vis dažniau keliautojai su savimi nori pasiimti ir kelionės palydovą – gyvūnėlį. Bet domintis aviakompanijų taisyklėmis, paaiškėja daug įvairių niuansų.

catndog_1

Jeigu planuojate vykti ne nuosavu automobiliu, o traukiniu, laivu, lėktuvu, rekomenduojame pasidomėkite kokius reikalavimus gyvūnams pervežti taiko vežėjas, šalies muitinės tarnybų numatytomis taisyklėmis. Pavyzdžiui, kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnus laikyti salone, o kiti griežtai laikosi politikos, kad visą skrydžio laiką gyvūnai turi būti laikomi specialiuose transportavimo narvuose ar bagažo skyriuje. Gyvūnui reikia atitinkamų dokumentų, be kurių jis negalės jums palaikyti kompanijos. Juos gausite tik apsilankę pas veterinarą.
Yra būtinas augintinio pasas, kurį reikės parodyti oro uoste dirbantiems pareigūnams. Gyvūnai privalo būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusių ligų. Nuveskite augintinį pas veterinarą likus bent mėnesiui iki numatytos kelionės dienos. Smulkesnę informaciją jums suteiks veterinarijos klinikoje dirbantys darbuotojai. Kai kurios šalys be įprastinių skiepų reikalauja, kad įgaliotas veterinaras gyvūno pase pasirašytų likus 24 valandoms iki numatyto skrydžio (pvz.: Švedija, Norvegija, Airija), kitos reikalauja, kad gyvūno įvežimas būtų iš anksto suderintas su atitinkamomis valstybės institucijomis (pvz.: Airija rekomenduoja tuo pasirūpinti prieš 1 – 1,5 mėnesio iki kelionės datos).

Ryanair laikosi labai griežtos taisyklės – „gyvūnams lėktuve – ne“.

Wizzair taip pat laikosi tokios politikos, išimtį darydama tik specialiai treniruotiems aklųjų keleivių šunims-vedliams, kai pastarieji turi atitinkamus dokumentus.

Airbaltic leidžia gabenti gyvūnus, tačiau reikalauja apie tai pranešti iš anksto, kadangi viename lėktuve gali būti ne daugiau 2 naminių gyvūnų.

Iš keliautojų istorijų žinoma, kad gyvūnui skrydis lėktuvu sukels daugiau streso negu jums, todėl pasirūpinkite, kad jis jaustųsi kuo patogiau: pamaitinkite, būtinai leiskite atsigerti, kai tik jis to panorės. Jei jūsų gyvūnas yra itin jautrus – pasidomėkite specialiais raminamaisiais, turėkite jo mėgstamą žaisliuką.

Daugiau informacijos čia.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į Lietuvos Respublikos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

6 thoughts on “Informacija keliaujantiems su gyvūnais

 1. Reply Egle Rgs 26, 2013 5:55 pm

  Laba diena,

  Apie spalio 16-20d norėčiau keliauti su vaiku (9m) ir šuniuku į Didžiąją Britaniją lėktuvu, kur kreiptis ieškotis bilietų? Kiek domėjausi iš Lietuvos galimybės nėra, bet lyg iš Rygos airbaltic skraidina gyvūnus.. gal turite kokios info?

  Dėkui

 2. Reply Snieguole Sau 22, 2014 12:04 pm

  Sveiki turiu toki klausyma. Skrendant lektuvu norint veztis suniuka kartu, ar yra bilieti mokestis ir gyvuneliui? Dekui.

 3. Reply eugenijus Rgs 27, 2015 9:17 pm

  ar sas ima givunelius

Leave a Reply

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite geriausius skrydžių pasiūlymus!